Burun Estetiği Yaptıranlar- 9 : ‘Oldukça Rahattım’

Burun Estetiği Yaptıranlar serimizin 9. bölümünde Portekiz’den Türkiye’ye burun estetiği ameliyatı olmaya gelen Lucas Hinselmann konuğumuz. Lucas Aralık 2020’de İstanbul’a geldi, sağlık paketinden yararlandı ve burun estetiği oldu.

Samimi cevapları ve yardımsever tavrı için Lucas’a teşekkürler.

rhinoplasty turkey reviews

Neden burun estetiği olmaya karar verdin? Burun estetiği öncesi şikayetlerinden ve psikolojine etkisinden bahseder misin?

Bir arkadaşım burnunu yaptırdı ve sonuçlara bayıldım! Burnumla ilgili hiçbir zaman gerçekten bir sorunum olmadı ama iyileştirilebileceğini biliyordum. Burnumun ucunu ve genel yapısını pek beğenmedim.

Şahsen, bir şeyi iyileştirmek için mutlaka kötü hissetmeniz gerektiğine inanmıyorum. Hepimiz daha iyi görünmek ve kendimizi daha rahat hissetmek isteriz. Bu yüzden burun estetiği olmaya karar verdim. Beni rahatsız etmese de, çok daha iyi görünebilirdi. İlginçtir, arkadaşlarımla konuşurken aynı şeyi söylüyorlar. Bu onları çılgına çeviren bir şey değil ama hepsi daha iyi görünmesini diliyor, bu yüzden sadece görünüşüyle duygusal olarak mücadele edenlere değil, herkese burun estetiği öneriyorum. Bu yüzden doğru doktoru seçmek de önemlidir.

Örneğin, Doç. Prof. Dr. Baki Yılmaz başta burun estetiği olmam gerektiğine inanmadı ve görüntülü görüşmemizde bu konuda açık sözlüydü. İşte o an, onun bu işe para için girmediğini fark ettim. Gerçekten ihtiyacım olduğundan emin olmadan beni ameliyat etmeyecekti. Daha sonra Dr. Yılmaz’ın beni bizzat görmesi için Türkiye’ye gittim. Ancak o zaman burnumun düzeltmeye ihtiyacı olduğu sonucuna vardı.

Çok hoş. Burun estetiği için Türkiye’ye gidebileceğini nasıl öğrendin? Bunu yapan birinden, sosyal medyadan, televizyondan ya da…

Bir arkadaşım saç ekimi için Türkiye’ye gitmişti ve Türkiye’nin estetik cerrahi için harika olduğundan bahsetmişti. Başlangıçta Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Türkiye’yi düşündüm ama daha sonra daha uygun maliyetli ve güvenilir göründüğü için ameliyatı Türkiye’de yaptırmaya karar verdim.

Doktor Baki Yılmaz’ı nasıl keşfettin?

Dürüst olmak gerekirse onu nerede bulduğumu hatırlayamıyorum! Yanlış hatırlamıyorsam internetten incelemelere baktım ve en iyi puana sahip olanlara ulaştım. Türkiye’de, Macaristan’da ve Çek Cumhuriyeti’nde birçok doktora ulaştığımı ve en dürüst doktor olduğunu biliyorum! Fazla söz vermedim ve ne aradığımı anlamak ve tüm sorularımı yanıtlamak için hemen benimle bir telefon görüşmesine atladı!

rhinoplasty turkey reviews

Gelişin ve gidişin nasıldı? Konaklama ve transfer dahil sağlık paketinden yararlandın mı?

Harikaydı. Havaalanına gittim ve bir sürücü beni bekliyordu! Aynı sürücü ihtiyacım olan her yere götürdü! Konaklama organize edildi ama Dr Baki Yılmaz’ın ekibi ve her şey mükemmeldi!

Ameliyat günü yaşadıklarını anlatır mısın? Duyguların, düşüncelerin, heyecanın… Bilmediğin bir yerde bıçak altına yatmak sana güvensiz hissettirdi mi?

Burnumun nasıl görüneceğini çok merak ediyordum ama ilk ameliyatım olmadığı için hiç gergin değildim. İşlerin nasıl gideceğini biliyordum. Benim için sadece başka bir gündü. Sabah erkenden kalkıp hazırlandım ve hastaneye gittim. Türkiye’deki doktorlar hakkında çok şey okuduğum ve Dr. Yılmaz’a oldukça güvendiğim için oldukça rahattım.

Bazı danışanlar anesteziden hemen önce biraz gergin olabilir. Tabii çoğu doktorla son görüşmelerinden sonra rahatlar. Böyle bir şeye ihtiyacın olmamış, bu harika. Ameliyat sonrası hakkında bilgi verir misin,  anesteziden uyandın sonra?

Hiç merak etmeyin! Anesteziden uyandım ve tekrar yattım. Akşam yine uyandım ve garip bir şekilde burnumda ve yüzümde herhangi bir ağrı hissetmedim. Yine de boğazım beni öldürüyordu. Dr Yılmaz’a mesaj attım, o da hemen onunla ilgilenen hemşireleriyle görüştü. Daha fazla ilaç verildi ve tekrar uyuyabildim. Sabah şoförüm resepsiyonda beni bekliyordu ve hemen otele gittik.

İlk iki gün boğazım hala ağrıyordu. Zar zor yemek yiyebildim. Hastanede test yaptırmış olmama rağmen doktor Yılmaz ilk başta bunun COVID olabileceğinden korktu. Beni kontrol etmek için sürekli olarak asistanının yanında otel odama geldi. Ameliyattan sonra burnunuza koydukları bir şeyden rahatsız olma hissi dışında hiçbir ağrı hissetmedim.

İyileşme o kadar hızlıydı ki, büyük bir ameliyat geçirdiğime inanmak zor. Üç gün içinde tamamen iyileştim. Tabii burnun tamamen iyileşmesinin aylar sürdüğünü anlıyorum. Ancak 4. günden itibaren dikkatimi dağıtmamak için dikkat etmem ve bana ameliyatı hatırlatmam gerekiyordu.

Daha fazla bilgi için göz atabilirsiniz!: Erkek Burun Estetiği Hakkında Her Şey

Adsiz tasarim 14

Bütün bunlar harika. Ameliyattan kaç gün sonra evine döndün Lucas?

6 gün sonra. Toplamda 1 hafta Türkiye’de kalmış oldum.

Daha fazla bilgi için: Burun Estetiği Sonrası Ay Ay Değişim

İstanbul’u dolaştın mı? Burayı nasıl buldun?

Pek değil, Türkiye muhteşem olduğu için çok pişmanım. Otelimin yakınında birkaç yürüyüşe çıkmış olsam da, üniversitenin son sınavları yakında geliyordu, bu yüzden zamanımın çoğunu odamda çalışarak geçirdim.

Umarım sınavlarda başarılı olmuşsundur.. Son olarak Doç. Dr. Baki Yılmaz hakkındaki düşüncelerini ve burayı okuyan yabancı danışanlara tavsiyelerini dinleyelim.

Dürüst olmak gerekirse, onun en iyisi olduğunu düşünüyorum! Ben sonuçlarımdan memnunum ve kesinlikle herkese tavsiye ederim. O süper profesyonel ve vaat edileni yerine getiriyor.

Paylaş:
Diğerleri...
etnik rinoplasti burun estetiği
Etnik Rinoplasti

Estetik cerrahi alanında son zamanlarda şöyle bir eğilim yaşanıyor; American Society of Plastic Surgery’nin istatistiklerine göre, “etnik” hastalar için estetik cerrahi işlemler %13 artarak, estetik

Sağlık Paketi

Ameliyat,
Konaklama ve
Transfer dahil 1 haftalık Sağlık paketi hakkında detaylı bilgi almak İçin İletişime Geçin!
sizi Arayalım