Başarısız Burun Estetiği

Başarısız bir burun estetiği ameliyatının tek çözümü revizyon burun estetiği ameliyatıdır.
failed rhinoplasty misslungene nasen op

Burun, yüzün orta bölümünde yer aldığı için estetik açıdan oldukça önemlidir. Ama bunun yanında diğer fonksiyonları da insan için olmazsa olmazlardır. Özellikle burundan rahat nefes almak güncel hayatta kişiyi oldukça rahatlatan ama nefes alamadığında da birçok problemi beraberinde getiren bir sorundur.


Burun, rahat nefes almanın yanı sıra koku alma, havayı nemlendirme ve ısıtma fonksiyonlarına sahip bir organdır. Bu yüzden burun estetiği ameliyatı olmayı planlarken doktorunuzu iyi araştırmalısınız.


Ama durun!
Zaten burun estetiği ameliyatı olmuş ve ameliyatınızın başarısız olduğunu düşünüyorsanız bu durum alanında uzman bir doktor tarafından revizyon estetiği ameliyatı ile çözülebilir. Bu vakit ve nakit kaybına yol açsa da yapılan hatanın telafi edilebilirliğinin tek yolu budur.

İçindekiler

Başarılı ve Başarısız Burun Estetiği

Burun ameliyatlarındaki başarı iki ana temele dayanır. Estetik amaçlı bir ameliyat olduysanız bunlardan ilki burnun güzel bir görünüşe sahip olmasıdır. İkincisi ise kulak burun boğaz uzmanları için daha önemli olan nefes alma fonksiyonlarıdır.

Burnun hem güzel bir görünüşe sahip olması hem de ameliyat sonrası iyi nefes alınabilmesi, başarılı bir burun ameliyatında olması gereken iki önemli unsudur ama bu başarı hastadan hastaya, kişiden kişiye ve cerraha göre değişebilir.

Özellikle kadınlar kalkık burunları severken, erkeklerde kalkık bir burun o kadar güzel görünmeyebilir. Bunun yanında sağa sola dönen bir burun hastalar için bir problemdir. Bu nedenle herkes düz bir burun arzu eder.

Estetik burun ameliyatlarından sonra hasta burnunun görüntüsünden memnunsa ve hekim de bu burnu hasta için ideal bir tip görüntü olarak benimsemişse, hasta ameliyat sonrasında da burnundan çok iyi nefes alabiliyorsa, bu, KBB ve baş-boyun cerrahisi uzmanları için başarılı bir burun ameliyatıdır.

rhinoplasty in turkey
başarısız burun estetiği

Başarısız Burun Estetiği Nasıl Anlaşılır?

Burnunuzdaki problemlerin devam etmesi, burnunuzun estetik bir görünüme kavuşmaması, burun deliklerinin aşırı derece asimetrik olması veya büyüklüğü ve küçüklüğünün normal olmaması, burun ucunun düşmesi veya çok kalkık olması başarısız burun estetiği örneklerinden sayılabilir.

Bu ve benzeri durumlar ile karşı karşıya olduğunuzda bunu çekinmeden doktorunuzla paylaşmanız gerekir.

Burun Estetiği Mağdurları Ne Yapmalı?

Başarısız bir burun estetiği süreci yaşadığınızı düşünüyorsanız doktorunuz ile iletişimde olmalısınız. Bir ortak noktaya varmalı ve çözüm yolları üretmelisiniz. Çünkü yapılan estetik işlemi bilen kişi doktorunuzun kendisidir. Yine de doktorunuzla ortak bir karara varamadıysanız başka bir doktor ile görüşmeyi düşünebilir ve daha önce yaptığınız hatayı yapmayıp yeni doktorunuzu ince eleyip sık dokuyarak araştırmalısınız .

Başarısız Burun Estetiği Yüzünden Artık Üzülmeyin!

Yukarıda da belirttiğimiz gibi başarısız burun estetiğinin çözümü revizyon burun estetiği ameliyatıdır. Bu vakit ve nakit kaybına yol açsa da yapılan hatanın telafi edilebilirliğinin tek yolu budur.

Ayrıca burnunuzdan defalarca ameliyat olmanıza rağmen sorunlarınız devam ediyorsa maddi ve manevi tazminat davası açma hakkına sahip olduğunuzu unutmamalısınız.

Revizyon Burun Estetiği Nedir?

İlk burun estetiği ameliyatının sonuçları tatmin edici değilse veya estetik kurallar değiştiyse, birçok erkek ve kadın giderek artan bir şekilde revizyon burun estetiğine başvurmaktadır. 

Hem estetik nedenlerle hem de nefes alma ile ilgili problemler veya travmaya bağlı bir kusur nedeniyle ikinci bir burun ameliyatı gerekebilir. İlk müdahale, örneğin bir yaralanma nedeniyle tüm sorunları düzeltemeyebilir. Ancak ilk burun estetiğinden memnun kalmadığımız için yeni bir müdahaleye başvurmak istememiz daha sık oluyor.

Ancak revizyon rinoplasti tam olarak daha önce kurcalanmış bir bölgeye müdahale etmesi nedeniyle bir öncekine göre çok daha hassas bir operasyon olduğunu söylemek gerekir. Her halükarda ikinci kez müdahale edebilmek için ilk ameliyatın sonuçlarını iyi ve objektif bir şekilde değerlendirmek için doğru zamanın geçmesi (genellikle 8 aydan itibaren) şarttır. 

Daha fazla ayrıntı için Revizyon Burun Estetiği ile ilgili yazımıza göz atın!

rhinoplasty in turkey,
başarısız burun estetiği,
revizyon burun estetiği

Paylaş:
Diğerleri...
etnik rinoplasti burun estetiği
Etnik Rinoplasti

Estetik cerrahi alanında son zamanlarda şöyle bir eğilim yaşanıyor; American Society of Plastic Surgery’nin istatistiklerine göre, “etnik” hastalar için estetik cerrahi işlemler %13 artarak, estetik

Sağlık Paketi

Ameliyat,
Konaklama ve
Transfer dahil 1 haftalık Sağlık paketi hakkında detaylı bilgi almak İçin İletişime Geçin!
sizi Arayalım