Burun Estetiği Yaptıranlar-8:’Kendimle barıştığımı hissediyorum.’

Yeniden doğmuş gibi oldum, her gün şükrediyorum.
burun estetiği yaptıranlar

Burun Estetiği Yaptıranlar röportaj serimizin bu bölümünde 2022 Şubat’ında burun estetiği operasyonu geçiren Beyzanur Gün sorularımızı cevapladı.

burun estetiği yaptıranlar

Neden burun estetik ameliyatı olma kararı aldın? Burun estetiği olmadan önceki şikayetlerinden ve psikolojine olan etkisinden bahseder misin?

Burnumu küçüklükten beri beğenmiyordum ve bu konuyu kafama çok takıyordum. Özgüvenimi çok etkiliyor ve burnum gülerken yayıldığı için elimle kapatma ihtiyacı duyuyordum. İnsanların bana yandan bakmasından çok rahatsızlık duyuyordum.

Kararı verdikten sonra doktor seçimini nasıl yaptın?

Çok doktor araştırdım ama bir arkadaşımın burnunu çok beğendim. Ondan cesaret alarak Baki Bey’e ulaştım.

Baki Yılmaz ile yaptığınız görüşmeler nasıl geçti? Operasyondan beklentilerini ve doktorla vardığınız ortak kararın sürecini anlatır mısın?

Görüşmelerimizde yapamayacaklarını net bir şekilde belirtince güvenim arttı. Tam tarif ettiğim gibi bir burun yaptı. Yüzüme yakışan kalkık ve küçük bir burun istedim ancak Baki hoca doğallıktan yana olduğu için daha doğal bir burun yaptı. Şimdi düşünüyorum da iyi ki her istediğimi yapmamış. Bu haliyle daha çok mutluyum. Hayal ettiğimden daha güzel. Yeterince kalkık yeterince küçük ve tam yüzüme göre…

Ne güzel. Ameliyat günü yaşadıklarından bahseder misin biraz?

Ameliyat ilk ameliyatımdı ve çok korktum. Yaşımın küçük olduğunu da düşünüyordum (22) ama Baki hoca beni rahatlattı ve aşağıya birlikte indik. Ameliyathanede son kez konuştuk ve sonrasında ameliyat gerçekleşti. Uyandığımda hiç bir acı, ağrı ve morarma yoktu. Hatta annem ameliyatın bittiğine inanayım mı, tamamen bitti mi diye hemşirelere sordu. Operasyon baya kısa sürmüştü bile. Şişikliğin olmamasının en büyük sebebi 5 gün buz torbasıyla yapışık durmamdan olabilir. Bağışıklığımdan da olabilir. Fazla şişmedim ve morarmadım en önemlisi samimiyetle söylüyorum hiç ağrım olmadı. Hatta verilen ağrı kesiciyi içmedim bile.

burun estetiği yaptıranlar

Açık teknikle mi ameliyat mı oldun?

Evet.

Burnundaki koruyucu kaplama çıkarıldıktan sonra burnunu ilk gördüğün andan bahsetene. Nasıl hissettin?

Ben burnuma bakmadım çünkü o sırada dikişlerim vardı ve benim midem böyle durumlarda çok bulanır. O yüzden hemen bantlanmasını istedim. Eski burnumun dünya güzeli olduğunu idda eden annem şok geçirdi. İlk sorusu ‘Bunu nasıl yapabildiniz? Ameliyattan önce çizdiniz mi?’ oldu.

Ameliyatının sonucundan memnunsun. Peki burun estetiği hayatına ne gibi değişiklikler kattı Beyza?

Artık insanların bana bakmasından rahatsız olmuyorum. Aynaya baktığımda kendimle barıştığımı hissediyorum ve gerçekten çok önemliymiş bunu anladım. Yeniden doğmuş gibi oldum, her gün şükrediyorum.

Harika. Burun estetiği ameliyatı olmayı düşünenlere tavsiyelerin var mı?

Hiç korkmayın, abartıldığı gibi bir durum yok. Söz konusu mutluluksa direk olun çünkü kendini beğenmeme ruh sağlığını inanılmaz etkiliyor. Ancak aşırı yüksek beklentilerle bu ameliyatı olmayın. Çünkü bir insan bunu ne kadar farklı veya ütopik olabilir ki? Burnunuzu diğer insanlarla karşılaştırmayın. Sadece eski burnunuzla yeni burnunuzu karşılaştırın, aradaki farkı gördüğünüzde zaten dünyanın en güzel burnu sizin burnunuz olacak.

burun estetiği yaptıranlar

Son olarak Baki Yılmaz ile ilgili yorumlarını duyabilir miyiz Beyza?

Baki hoca net bir insan. Danıştığım diğer bazı doktorlar gibi hayal kurdurup yapamayacağı şeyleri dile getirmiyor. Burna bakıyor ve en idealinin ne olabileceğini söylüyor. Görüştüğüm doktorlar arasında en objektif doktor Baki hocaydı ve bu özelliği tercihim üzerinde etkili olmuştu.

Burun Estetiği Yaptıranlar Röportaj Serisi

Paylaş:
Diğerleri...
etnik rinoplasti burun estetiği
Etnik Rinoplasti

Estetik cerrahi alanında son zamanlarda şöyle bir eğilim yaşanıyor; American Society of Plastic Surgery’nin istatistiklerine göre, “etnik” hastalar için estetik cerrahi işlemler %13 artarak, estetik

Sağlık Paketi

Ameliyat,
Konaklama ve
Transfer dahil 1 haftalık Sağlık paketi hakkında detaylı bilgi almak İçin İletişime Geçin!
sizi Arayalım