Burun Estetiği Sonrası Ay Ay Değişim

Burnunuzun yeni halinden memnun değilseniz ve fonksiyonel açıdan başarılı bir operasyon geçirmediyseniz Revizyon Rinoplasti olarak adlandırılan ikinci operasyonu en az 6. aydan sonra planlamaya başlayın. Çünkü burun estetiği ameliyatının nihai durumuna en yakın dönem en az bu dönemdir.
burun estetiği sonrası ay ay değişim, Rhinoplasty Swelling and Healing

Bu içeriğimizde burun estetiği sonrası ay ay değişim anlatılmıştır. Bu yazıda referans alınan kişilerin burun estetiği ameliyatı olan hastaların %80’inin olduğunu belirtmek isteriz. Eğer belirtilerin aksi durumlarıyla karşı karşıya iseniz doktorunuza başvurmanızı tavsiye ederiz. 

Burnunuzun yeni halinden memnun değilseniz ve fonksiyonel açıdan başarılı bir operasyon geçirmediyseniz Revizyon Rinoplasti olarak adlandırılan ikinci operasyonu en az 6. aydan sonra planlamaya başlayın. Çünkü burun estetiği ameliyatının nihai durumuna en yakın dönem en az bu dönemdir.

İçindekiler

Burun Estetiği Sonrası 1. Hafta

burun estetiği sonrası ay ay değişim

Burun estetiği sonrası 1. haftada koruyucu kaplama 4 ila 6 gün arasında yerinde kalır. Zımbalarınız ve erimeyen dikişleriniz varsa bunlar; ateller ve koruyucu kaplama doktorunuz tarafından çıkarılacaktır. Bu noktada bir miktar şişlik hissedebilirsiniz ancak burnunuzdan nefes alırken çektiğiniz zorluk oldukça azalacak. 

Kaplama çıkarıldıktan sonra yapılan değişiklikleri göreceksiniz. İlk şaşırma anı bu andır. Bingo! Burnunuzda bir yumru vardı ise, o artık gitti. Profilden görünümünüz inanamayacağınız kadar değişti. Burun ucunuz daha incelikli ve bu nedenle sonuç hakkında artık çok iyi bir fikriniz var.

Şişlikleriniz her gün geriler ve morarma varsa rengi açılır; mordan yeşile sonra sarıya doğru evrilir. Bu sizin için süper bir haber. Çünkü kozmetik olarak yeşili ve sarıyı gizlemek çok daha kolay.


Bu noktada burnunuzun ve yüzünüzün bazı kısımları hala temasa karşı çok hassas olsa da ağrı seviyeniz oldukça az olmalı ve reçetesiz satılan ağrı kesici ilaçlarla kolayca kontrol edilebilir olmalıdır. Eğer bunun aksini yaşıyorsanız acilen doktorunuza başvurmanızı tavsiye ederiz.

Burun Estetiği Sonrası 2. Hafta

burun estetiği sonrası ay ay değişim

Burun estetiği sonrası 2 haftalık süreçte burun gelişmeye ve incelmeye devam eder. İkinci hafta şişliklerin inmesinde hızlı ilerlemenin olduğu bir dönemdir. Bir miktar morarma olursa da bu anlıktır; genellikle hemen gider ve şişlik azaldıkça burnun yeni şekli daha belirgin ve ayırt edilebilir hale gelir. Bu nedenle ikinci haftanın sonunda çok iyi görünüyor olursunuz. 

Bu aşamada çok fazla klinik tedavisine ihtiyacınız olmaz. Tipik olarak, bir kazadan veya önceki ameliyattan veya solunum ameliyatlarından kaynaklanan büyük bir rekonstrüksiyon olmadıkça, sadece rutin bir kontrol için birkaç hafta daha doktora görünmeniz gerekmeyecektir.

Hastaların genellikle aktivitelerine geri döndüğü dönem 2. haftadır. Fakat yine de egzersizler için 1 hafta daha dinlenmek gerektiğini düşünmekteyiz.

Burun Estetiği Sonrası 3. Hafta

Burun estetiği sonrası 3. haftada ameliyat olduğunuza dair çok az kanıt kalır. Bu sıra kardiyo egzersizlerine gönül rahatlığıyla geri dönebilirsiniz. Şişliklerin daha da azalmasıyla burnunuzun şekli daha belirgin olacaktır. Ameliyattan üç hafta sonra hasta, ameliyatın gerçek sonucunu görmeye başlar. Bu dönemde de doktorunuzla iletişimi kesmemeniz ve tavsiyelerine uymanız gerekmektedir.

Burun Estetiği Sonrası 1. Ay

Çok iyi görünüyorsunuz. Ameliyat olduğunuza dair hiçbir kanıtın kalmadığı dönem bu dönemdir. Ama yine de unutmayın; burnunuz 1. ayda çok iyi, 2. ayda çok daha iyi.

Burun Estetiği Sonrası 2. Ay

Burun estetiği sonrası 2. ayda kemik yapısı artık yerleşip stabilize olduğundan, ağırlık kaldırma egzersizlerine devam edebilir, isterseniz gözlük takabilir ve gerekirse burnunuzu sesli bir biçimde sümkürebilirsiniz. İyileşme çok hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor.

Burun Estetiği Sonrası 3. Ay

burun estetiği sonrası ay ay değişim

Burun estetiği sonrası 3. ay iyileşmenin %90’ının gerçekleştiği dönemdir. Burun estetiğinin kemik ve kıkırdak yapıyı değiştirerek burnun şeklini değiştirmeyi içerdiğini, bu nedenle yükseltilmiş derinin yeni özboyutuna doğru küçülmeye devam ettiğini unutmayın. Tipik olarak 3 aydaki sonuçlar nihai sonuca çok yakın kabul edilir, ancak burnunuz 6. ayda daha da iyi ve birinci yılda çok daha iyi görünecektir.

Burun Estetiği Sonrası 6. Ay

Hastalarımızı burun estetiği ameliyatından sonra 6. ayda ve 1. yılda görmeyi seviyoruz. Daha doğrusu mutluluklarını görmeyi seviyoruz. Önceki görünüşlerini özellikle 6. ayda genellikle unuttukları için ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarla karşılaştırıyoruz. 

Burnunuzun içinde veya burnunuzun derisinde herhangi bir his sorunu yaşıyorsanız, bunlar bu aşamada tamamen çözülecektir. Aksi bir rahatsızlık hissediyorsanız bunu doktorunuzla paylaşmanız gerekir.

Revizyon Burun Estetiği’ne İhtiyacınız var mı?

rhinoplasty in turkey

Başarısız estetik veya fonksiyonel sonuçlar nedeniyle yeniden yapılması gereken burun estetiği anlamına gelen revizyon burun estetiği için uluslararası ortalama yaklaşık %15’tir. Genellikle bu ikinci ameliyatın kararı en az 6. ve 12. ay arasında verilmelidir. Çünkü girişte de belirttiğimiz üzere burun estetiği ameliyatının nihai sonucu bu dönemde görülmeye başlanır. 

Birçok kişi daha önce geçirdiği bir operasyondan sonra bize gelip revizyon burun estetiği yapmamızı istiyor. Bu yüzden henüz burun estetiği ameliyatı olmamış kişilere yetenekli burun estetiği cerrahı bulmanın önemini defalarca vurguluyoruz. Doç. Dr. Baki Yılmaz gibi alanında uzman bir burun estetiği cerrahı bulmak, sizi tekrarlanan bir operasyon için harcanan zamandan, masraftan ve düşük benlik kaygısından kurtarabilir. Daha fazla bilgi için Revizyon Burun Ameliyatı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Burun Estetiği Sonrası 12. Ay

rhinoplasty in turkey

Burun estetiği sonrası 3-6 ay arasında burnun ‘oturması’ tamamlanmış kabul edilse de burnunuz 1 yıllık sürenin sonunda iyice yerine yerleşmiş, iyileşme süreci tamamlanmıştır. Yeniden konumlandırılan kıkırdak, yeni burun şekline tam olarak uymuş, burun ucu daha da incelmiştir. Aynı şekilde cilt altındaki son ve minik şişlik izleri de geriledikçe genişlik daha da daralmıştır. Tıpkı yapımına özen gösterilmiş bir şarap gibi… Zaman, burnu daha da güzelleştirmiştir.

Bir yıllık zaman diliminde ve sonrasında, bu aşamalarda ihtiyaç duyuldukça doktor ziyaretleri devam eder. Bu süre zarfında, nihai sonuç tamamiyle ortaya çıkar ve burun estetiği ameliyatı olduğunuzu unutarak görüntünüzden gerçek anlamda haz duyarsınız. Şimdiki burnunuz her zaman yüzünüzün bir parçasıymış gibi görünecek ve eski fotoğraflara bakmak biraz sizi ilginç hissettirecektir.

Daha fazlası IG'da!
Paylaş:
Diğerleri...
etnik rinoplasti burun estetiği
Etnik Rinoplasti

Estetik cerrahi alanında son zamanlarda şöyle bir eğilim yaşanıyor; American Society of Plastic Surgery’nin istatistiklerine göre, “etnik” hastalar için estetik cerrahi işlemler %13 artarak, estetik

Sağlık Paketi

Ameliyat,
Konaklama ve
Transfer dahil 1 haftalık Sağlık paketi hakkında detaylı bilgi almak İçin İletişime Geçin!
sizi Arayalım