Burun Estetiği Yaptıranlar- 7:’Hayatımın dönüm noktasıydı diyebilirim.’

Hayatımın dönüm noktasıydı diyebilirim. En mutlu olduğum anlardan biriydi.
burun estetiği yaptıranlar

Burun Estetiği Yaptıranlar röportaj serimizin 7. bölümünde 2019 yılında erkek burun estetiği yaptıran Murat Uzun sorularımızı cevapladı.

Neden burun estetik ameliyatı olma kararı aldınız? Burun estetiği olmadan önceki şikayetlerinizden ve psikolojinize olan etkisinden bahseder misiniz?

burun estetiği yaptıranlar

Burun estetiği ameliyatı olmadam önce özgüvenim çok düşüktü. Fotoğraflarda burnum çok kötü görünüyordu, hiç fotoğraf çekilmiyordum. Özgüvenim düşük olduğu için insanlarla ilişki kurmakta zorluk çekiyordum. Görünüş olarak yaşımdan büyük gösteriyordum burnum büyük ve ucu düşük olduğu için, estetik olmaya 3 gün içinde karar verdim. Baki hocayla tanışıp güveni aldıktan sonra hemen ameliyatı oldum.

Nasıl tanıştınız Doktor Baki Yılmaz ile?

Google’dan Anadolu Yakası’nın en iyi doktoru yazdığımda karşıma çıkmıştı. Özellikle KBB doktoru arıyordum. Hem daha iyi nefes alıp vermek hem de daha güzel bir buruna sahip olmak için ve Baki hoca çıktı karşıma. Aradım ve şansıma evime yakın yerdeki hastaneye geliyormuş. Telefon görüşmemizden 1 saat sonra muayene oldum. Çok güvendim çünkü ben çok yapılı bi burun istemiyordum. Hoca da bana doğal ve yüzüme yakışacak burunu önerdi bu şekilde anlaştık 3 gün sonraya ameliyat günü verdi ve ameliyat olmuştum.

Kaç yaşındaydın burun estetiği ameliyatı olduğunda?

Dört sene önceydi, 24 yaşımdaydım.

Ameliyatın kaç saat sürdü?

3 saat sürdü.

Hangi teknikle ameliyat oldun?

Açık burun estetiği oldum.

Ameliyat günü yaşadıklarını anlatır mısın biraz? Duygularını, düşüncelerini, heyecanını…

Ameliyat günü çok heyecanlıydım. İşyerimden kimsenin haberi yoktu hatta ailemden de sadece annem biliyordu. Tek başıma cesur bi şekilde ameliyat için hastaneye gittim. Odaya girdiğimde korku bastı ama Baki hoca odaya gelerek benimle yarım saat kadar sohbet edince heyecanımı dindirdi. Daha sonra damar yolu açıldı. Ameliyat kıyafetini giydiğimde tek başımaydım. Refakatçisiz geldiğim için hastane çalışanları çok şaşırdı. Ameliyattan sonra ailem çok kalabalık bir şekilde geldi ziyaretime geldiler ve hayatımın dönüm noktasıydı diyebilirim. En mutlu olduğum anlardan biriydi.

burun estetiği yaptıranlar

Cesaretin için tebrik ederim. Önyargı ile şüphe ve korku hissedilebiliyor burun estetiği ameliyatına karşı sence de öyle mi?

Evet, kesinlikle öyle bende çok ön yargılıydım. Ameliyattan 1 sene önce hiç bir doktora güvenmiyordum. Yapılan burunlar doğallığın dışındaydı. Baki hocayı bulduktan sonra hastalarına mesaj attım İnstagram’dan. Yorumlarını ve şikayetlerini, her yeri ama her yeri inceledim. Kötü yorumlarla karşılaşmadığım için güvendim. İyiki de güvenmişim. Hoca bana demiştiki ‘Bir yıl sonra bana dua edeceksin.’ Gerçekten de öyle oldu. Hem güzel nefes alıyorum hem de çok güzel ve doğal duruyor burnum. Kadın kuaförüyüm ve müşterilerim anlamıyor bile.

Ne güzel. Ameliyattan sonraki yaşadığınız zorlukları anlatır mısın? Ağrılar, şişlikler, morluklar bahsedildiği kadar korkutucu mu? Kanama olduysa bununla nasıl başa çıktığını ve tedavi sürecini hatırlayabildiğin kadarı ile aktarabilir misin?

Ameliyattan sonraki gün taburcu oldum. Geceden çok fazla buz koyduğum için morluk olmadı. Sadece ödem vardı burnumda ve göz altımda. İlk gecenin dışında ağrı olduğunu hatırlamıyorum. Hatta ağrı kesicilerini bile kullanmadım. Gözle görünür bir kanama çok fazla olmadı. 2 gün sonra zaten işe başladım hiç de korkutucu değildi benim için. Narkoz verdiklerinden ne acı ne de başka bir şey hissettim. Benim için ağrısız geçen bir süreçti ve çevremde ameliyat olan arkadaşlarımı görünce ne kadar iyi bir doktor seçtiğimi ve bünyemin ne kadar sağlam olduğunu anladım. Onlar 10 – 15 gün kendilerine gelemedi ben ise 2 gün sonra işe başlamıştım.

Peki koruyucu kaplama çıkarıldıktan sonra burnunu ilk gördüğün andan bahseder misin? Çok şaşırdın mı?

burun estetiği yaptıranlar

1 gün sonra koruyucu çıkarıldı ve çok şaşırdım. Çok fazla ödem vardı ama çok kusursuz duruyordu. Erkeksi bir burun gözüküyordu yani benim istediğim gibi. Etrafımdakiler ne gerek vardı gibi eleştiriler yapmıştı ama son görünüşüme kavuşunca hepsi çok beğendi ve takdir etti.

Belki biliyorsundur dünyada burun estetiği yaptıranlar arasında çeşitli sebeplerden dolayı ikinci ameliyatı yaptıranların oranı çok düşük bir oran değil ve senin memnuniyetin ilham verici. Burun estetiği hayatını ne yönde değiştirdi Murat?

Olumlu yönde etkiledi. O dönem psikolojik anlamda iyi değildim ve kendimi beğenmiyordum. Burnumu yaptırdım ve kısmetim açıldı diyebilirim. Özgüvenim arttı, müşterilerim hep güzel yorumlar yaptı hatta bir çok müşteri burun estetiği ameliyatı olduğumu anlamadı bile. Yüzünde olumlu yönde bi değişiklik var ama çözemedim diyorlardı. Beni en çok mutlu eden simamı olumlu yönde değiştirmesi oldu. 2. ameliyatı hiç düşünmedim bile.

Burun estetiği ameliyatı olmak isteyenlere tavsiyelerin nelerdir?

WhatsApp Image 2023 01 02 at 00.58.11 2 e1672648521797

Ameliyat olacağı doktorları iyi araştırsınlar. Baki hocaya ameliyat olma şansı olmayanlar onun kalitesine yakın bi doktora olsunlar. Burun hassas bir mesele hata kabul etmez. Bir de ucuz yerlere asla olmayın. Nefes alamaz burnunuzun şekli kötü olabilir.

Son olarak Baki hoca hakkındaki yorumlarını dinleyebilir miyiz Murat?

Baki Yılmaz mütevazi ve işinde başarılı bir doktor. Yurtdışında eğitim alan nadir hocalardan. Kendisine gerçekten çok teşekkür ederim. Sayesinde hayatım olumlu yönde değişti. Kendisine sağlık, mutluluk ve başarılarının devamını diliyorum.

Burun Estetiği Yaptıranlar Röportaj Serisi

Paylaş:
Diğerleri...
etnik rinoplasti burun estetiği
Etnik Rinoplasti

Estetik cerrahi alanında son zamanlarda şöyle bir eğilim yaşanıyor; American Society of Plastic Surgery’nin istatistiklerine göre, “etnik” hastalar için estetik cerrahi işlemler %13 artarak, estetik

Sağlık Paketi

Ameliyat,
Konaklama ve
Transfer dahil 1 haftalık Sağlık paketi hakkında detaylı bilgi almak İçin İletişime Geçin!
sizi Arayalım