Burun Estetiği Yaptıranlar:-1 ‘Benim için bazı konulardaki kabus bitmişti, onu o an hissettim.’

burun estetiği yaptıranlar

Burun estetiği ile ilgili yeni bir içerik serisi ile karşınızdayız: Burun Estetiği Yaptıranlar.

Bu içerik serimizde daha önce burun estetiği ameliyatı olmuş hastalar ameliyat öncesi ve sonrası yaşadıkları süreci anlatıyor ardından burun estetiği ameliyatı olmak isteyen kişilerle tavsiyelerini paylaşıyorlar. İlk röportajımızı erkek burun estetiği ameliyatının 6. ayında olan Sinan Toprak ile yaptık. İyi okumalar!

Neden burun estetik ameliyatı olma kararı aldınız? Burun estetiği olmadan önceki şikayetlerinizden ve psikolojinize olan etkisinden bahseder misiniz?

Burnumdaki kırık ve bu yüzden oluşan şekil bozukluğu yıllardır beni rahatsız ediyordu. Burnumdaki et de nefes almamı zorlaştırdığı için ameliyat olma kararı aldım. Tabi şekil bozukluğunun özgüvenimi düşürdüğü zamanlar da oldu. Hatta ‘Abdülhamid’in burnu gibi’ benzetmesine alınganlık gösteriyordum.

burun estetiği yaptıranlar

Ameliyat günü yaşadıklarınızı anlatır mısınız? Duygularınızı, düşüncelerinizi, heyecanınızı…

Hayatımdaki ilk ameliyat olacaktı. Kan alırken bile bayılan biri için çok büyük bir tecrübeydi bu. Cesaretimi toplamak için doktorla ve daha önce burun estetiği ameliyatı olmuş kişilerle konuştum. Bu yüzden ameliyat günü gayet sakindim. Tüm heyecanı ve korkuyu ameliyat öncesinde kafamda hallettiğim için ameliyat gunü çok rahatlamıştım.

Burun estetiği ameliyatını hangi teknikle oldunuz?

Açık burun estetiği ameliyatı oldum. Baya kesip biçtiler beni ama heralde korkmamam için bana bu detaylardan çok bahsedilmedi. Lokal anestezi veya kapalı bir ameliyat değildi, genel anestezi ile açık bir burun estetiği ameliyatı oldum.

Ameliyatınız ne kadar sürdü?

Ameliyat yaklaşık olarak 3 saat sürdü.

Ameliyattan sonraki yaşadığınız zorlukları anlatır mısınız? Ağrılar, şişlikler, morluklar bahsedildiği kadar korkutucu mu? Kanama olduysa bununla nasıl başa çıktığınızı ve tedavi sürecini hatırlayabildiğiniz kadarı ile aktarabilir misiniz?

Ameliyat sonrasında yaşadığım en büyük problem yemek ile ilgiliydi. 3 gün boyunca bebek gibi beslenmek zorunda kaldım ciddi bir zarar görmeyeyim diye. Onun haricinde her şey beklediğim gibi hatta beklediğimden daha az zorlayıcı geçti.
Burundaki koruyucu kaplama çıkartılıp burnunuzu ilk gördüğünüz andan bahseder misiniz?


Burnumu atel çıktıktan sonra ilk gördüğümde baya şaşkınlık yaşadım. Yıllardır şekil bozukluğu olan burun yerine, gayet güzel bir burnum vardı artık. Benim için bazı konulardaki kabus bitmişti, onu o an hissettim.

 

Burun estetiğinizden memnun musunuz? Burun estetiği beklentilerinizi karşıladı mı? Burun estetiği hayatınızı ne yönde değiştirdi?

Yüz üzerinden puan verecek olursam % 100 memnunum. Doğal ve ameliyatsız bir görünümü var şu an. Yüzümle gayet uyumlu bir burun. Hayatım pozitif katkisi oldu. Fotoğraf çektirirken, birileriyle tanışırken veya bir ortama girerken… Kötü manada dikkat çeken bir burnumun olmaması beni çok mutlu ediyor.

burun estetiği yaptıranlar

Burun estetiği ameliyatı olmak isteyenlere tavsiyeleriniz nelerdir?

Ameliyat olmak isteyenlere en büyük tavsiyem, doktorlarının tavsiyelerini tam anlamıyla uygulamaları, kötü tecrübe yaşamış hastaların etkilerinde kalmamaları, yersiz korku yaşamamaları ve fiyatlar daha fazla yükselmeden bir an önce yaptırmaları.

Burun Estetiği Yaptıranlar Röportaj Serisi

Paylaş:
Diğerleri...
etnik rinoplasti burun estetiği
Etnik Rinoplasti

Estetik cerrahi alanında son zamanlarda şöyle bir eğilim yaşanıyor; American Society of Plastic Surgery’nin istatistiklerine göre, “etnik” hastalar için estetik cerrahi işlemler %13 artarak, estetik

Sağlık Paketi

Ameliyat,
Konaklama ve
Transfer dahil 1 haftalık Sağlık paketi hakkında detaylı bilgi almak İçin İletişime Geçin!
sizi Arayalım