Doç. Dr. Hüseyin Baki Yılmaz


  Ücretsiz Randevu Al : +90 532 725 0216

Neden Doç. Dr. H. Baki Yılmaz

Neden Doç. Dr. H. Baki Yılmaz

Hepimizin bildiği gibi yapılan her işte başarı; iyi bir eğitim, tecrübe ve güncel bilgileri takip etme ile olur.

Eğitim;
Normal KBB Eğitimim yanında yüz estetiği ile ilgili olarak bilgimi arttırmak amacı ile iki kez Amerika birleşik devletlerinde üçer aylık eğitim aldım. Amerika da University of Chicago ya bağlı olarak çalışan ve dünyanın en iyi burun ve yüz estetik cerrahı olan Dean Toriumi ve Regan Thomas ın yanında bulundum. Eğitici olarak çalıştığım son kurum olan Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma hastanesinde de burun estetiği ve yüz estetiği konularında uzun süre çalıştım. Eğitim seviyemi akademik olarak da ilerlettim ve girdiğim sınavda başarılı olarak Doçentlik ünvanı aldım.

Tecrübe;
Hekimliğe ilk olarak 1994 yılında başladım ve ilk burun ameliyatımı 1998 de yaptım. 2000 yılından beri burun estetik ameliyatlarını yoğun olarak yapmaktayım. Ameliyatının üzerinde 16 yıl geçen hastalarımın son burun şekillerini, konuşmacı olarak katıldığım toplantılarda anlatmak bana gurur veriyor çünkü başarı “nefes alan güzel burunların” yanında, bu başarıyı uzun süre sürdürebilmektir.

Güncel bilgileri takip;
Güncel bilgi bir hekimin olmazsa olmazıdır. Güncelin takibi tıbbi yayınları okumak ve yayın yapabilmektir. Ulusal ve uluslar arası yayın yapabilme beceresi hekimin teorik bilgisini arttırır.

Ulusal ve uluslararası yayınlarım 50 nin üzerindedir (yayınlarım kısmında görebilirsiniz). Yayınların atıflarını da en az yayınlar kadar önemsemekteyim. Atıf; bir yayından uluslararası bilim insanlarının alıntı yapması, örnek göstermesi vb dir. Atıf sayısı ne kadar çok olursa yayının dünya tıbbına katkısı o kadar fazla demektir. Yayınlarıma gelen atıf sayısı 100 ün üzerindedir ve her gün artmaktadır.

“Unutulmaması gereken, ameliyatları Hastanelerin değil Hekimlerin yaptığı gerçeğidir. Bu nedenle hastaların Hekim seçimi önemlidir.”